Samochody retro

Czarna piękność Rolls Royce Silver Shadow w Warszawie

Są w przyrodzie rzeczy doskonałe, choćby takie jak Rolls Royce do ślubu!

Jeśli szukasz wyjątkowego auta retro to Rolls Royce Silver Shadow nie ma sobie równych. W latach 60-tych i 70-tych Rolls Royce reklamował go jako „Najlepszy Samochód Świata”. Projekt rozpoczęty pod koniec lat 40-tych całkowicie zrywał z dotychczasową techniką motoryzacyjną. Samonośne nadwozie i aluminiowy silnik V8 rozpoczynały całą listę nowości zastosowanych do jego budowy.

Rolls Royce Silver Shadow do dziś zachwyca ponadczasowym, trzy bryłowym nadwoziem zaprojektowanym przez: Johna P. Blatchley'a. Skórzana tapicerka, wełniane dywaniki, elektrycznie regulowane fotele i automatyczna dwustrefowa klimatyzacja dopełniają obrazu idealnego auta retro do ślubu.

Dzięki fantastycznie wyciszonemu wnętrzu i hydropneumatycznemu zawieszeniu rodem z Citroena, podróż tym Rolls Royce do ślubu będzie wyjątkowym przeżyciem. Czarny Rolls Royce do ślubu to alternatywa dla współczesnych samochodów takich jak Mercedes czy BMW. Na jego korzyść przemawia magia marki Rolls Royce i ponadczasowy już kształt auta retro.

Rolls Royce Silver Shadow był produkowany przez ponad 15 lat jako sedan i 29 lat w wersji cabrio. Jest niedoścignionym wzorem dla wszystkich konkurentów. Wśród słynnych posiadaczy Rolls Royce Silver Shadow byli m in. Freddy Mercury lider grupy Queen. Wersją Cornische, jeździła Brigitte Bardot, a jeden z egzemplarzy Rolls Royce Silver Shadow do dziś należy do Kate Moss.